Login

Matematyczny talent

Kosma Kasprzak jest wybitnie uzdolnionym uczniem drugiej klasy XXXVIII Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, którego pasją jest matematyka. Już w gimnazjum zaczął on regularnie uczęszczać na zajęcia Olimpijskiego Koła Matematycznego prowadzonego przez dra Bartłomieja Bzdęgę, byłego pracownika naszego Wydziału. Mimo młodego wieku lista jego osiągnięć w matematyce jest imponująca. Wymieńmy kilka najbardziej znaczących. W ubiegłym roku Kosma uzyskał złoty medal w Middle-European Mathematical Olympiad. Ponadto, pod kierunkiem prof. dra hab. Dariusza Bugajewskiego przygotował artykuł "Some remarks on almost periodic functions", który został opublikowany w znanym czasopiśmie Topological Methods in Nonlinear Analysis. Polska wersja tej pracy została nagrodzona złotym medalem w Konkursie Prac Uczniowskich im. Profesora Pawła Domańskiego organizowanego przez miesięcznik Delta. Ponadto w bieżącym roku, za tę samą pracę, Kosma otrzymał drugą nagrodę w polskim finale European Union Contest for Young Scientists.
Wśród tegorocznych sukcesów Kosmy należy wymienić zajęcie drugiego miejsca w Czech-Polish-Slovak Match, w którym udział biorą drużyny z Polski, Czech, Słowacji i Austrii. Jednakże wśród najbardziej spektakularnych osiągnięć tegorocznych należy wymienić uzyskanie srebrnego medalu w 61. edycji Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej. Dodajmy, że Reprezentacja Polski, składająca się z sześciu zawodników, zajęła w tej edycji olimpiady szóste miejsce na 105 państw! To najlepszy wynik polskiej drużyny w historii Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej.

Organizacja zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym 2020 r.

 1. Budynek Wydziału Matematyki i Informatyki w semestrze zimowym 2020 będzie w pełni otwarty dla pracowników.
 2. Regulaminy korzystania z laboratoriów komputerowych, biblioteki wydziałowej i innych zasobów wydziału przez studentów zostaną wkrótce udostępnione.
 3. W semestrze zimowym 2020 na Wydziale Matematyki i Informatyki zajęcia odbywać się będą zdalnie, z wyjątkiem następujących przedmiotów na kierunku Nauczanie matematyki i informatyki:
  • Szkolenia Akademia LEGO Education (będą zblokowane pod koniec semestru)
  • Praktyka hospitacyjna z informatyki (I stopień)
  • Praktyka hospitacyjna z matematyki (I stopień)
  • Praktyka hospitacyjno-uczestnicząca z matematyki (II stopień)
  • Praktyka hospitacyjno-uczestnicząca z informatyki (II stopień)
  • Praktyka hospitacyjna z informatyki (zaległość z poprzedniego semestru)
  • Praktyka hospitacyjna z matematyki (zaległość z poprzedniego semestru)
 4. Zajęcia zdalne mogą odbywać się jedynie za pomocą platform MS Teams i Moodle.
 5. Materiały e-learningowe i szkolenia w formie webinarów dotyczące tych platform będą dostępne zarówno dla studentów, jak i pracowników. Zagwarantowane będzie również wsparcie przy przechodzeniu z innych platform na MS Teams i Moodle'a.
 6. Zajęcia kontaktowe i zdalne dla danej grupy studentów nie mogą odbywać się tego samego dnia.
 7. Zaliczenia i egzaminy, za każdorazową zgodą dziekana uzależnioną od sytuacji epidemicznej, będą mogły odbywać się w formie kontaktowej. Przypominamy, że forma zaliczenia i egzaminu powinna być ustalona ze studentami na początku semestru.

Powołanie Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki

Jej Magnificencja Pani Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska pismem z dnia 9 września br. powołała prof. UAM dr hab. Krzysztofa Dyczkowskiego na funkcję dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki na kadencję 2020-2024. Serdecznie gratulujemy!

Bezpłatne wyjazdy szkoleniowo-integracyjne dla nowych studentów

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne wyjazdy szkoleniowo-integracyjne dla nowych studentów w wieku 18-19 lat!

W terminie 7-13 września odbywa się Obóz Zerowy UAM&UEP. Obóz skierowany jest do osób, które planują studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza lub Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Natomiast w terminie 14-20 września odbywa się Poznańska Akademia Liderów. Na ten wyjazd zapraszamy osoby, które wiążą swoją przyszłość z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetem Ekonomicznym, Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Przyrodniczym lub Akademią Wychowania Fizycznego.

Udział w każdym z tych wyjazdów jest BEZPŁATNY, z zastrzeżeniem, że ta sama osoba nie może pojechać na oba wyjazdy.

Zarówno Obóz Zerowy jak i Poznańska Akademia Liderów będą odbywały się w Dymaczewie Nowym. Ze względu na panującą sytuację zapewniamy odpowiednie warunki i bezpieczeństwo (maksymalnie 2 osobowe pokoje, przestronne sale szkoleniowe, ograniczona liczebność grup).

Uczestnicy wyjazdów w cenie 0zł mają zagwarantowane:

 • transport,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie,
 • szkolenia oraz warsztaty,
 • zabawy integracyjne,
 • zestaw gadżetów
 • materiały szkoleniowe.

Wyjazdy są realizowane w ramach grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z konkursu na 3. Misję Uczelni, ze środków Unii Europejskiej, prowadzone przez Fundację Jeden Uniwersytet.

Szczegóły:

1. Poznańska Akademia Liderów http://liderzy.1uniwersytet.pl/ oraz strona na Facebooku https://www.facebook.com/PoznanskaAkademiaLiderow/

2. Obóz Zerowy UAM https://www.facebook.com/obozzerowyUAM/

Informacje dla przystępujących do egzaminów wstępnych na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM

W związku z zagrożeniem wirusem COVID-19 wprowadza się następujące dodatkowe zasady obowiązujące w trakcie egzaminów wstępnych:

 1. Kandydaci na studia zobowiązani są do stosowania środków ochrony osobistej, tj. maseczek lub przyłbic, dezynfekcji rąk po wejściu na Wydział oraz stosowania się do wszystkich zaleceń wydawanych przez władze państwowe i polecenia pracowników Wydziału.
 2. Kandydaci zobowiązani są do posiadania własnych przyborów do pisania, w szczególności ołówków i gumek do mazania. Kandydaci powinni też zaopatrzyć się w inne rzeczy do osobistego użytku potrzebne w trakcie egzaminu (np. chusteczki higieniczne czy wodę do picia). Zabronione jest przekazywanie sobie czegokolwiek podczas egzaminu.
 3. W trakcie egzaminu nie wolno używać m.in., komórek, kalkulatorów, tabletów.
 4. Kandydaci będą wpuszczani do budynku Wydziału głównym wejściem (wejście A) za okazaniem dowodu tożsamości 15 minut przed rozpoczęciem egzaminu. Przy wejściu na Wydział zostaną poinformowani o sali, w której będą zdawać egzamin.
 5. Należy udać się do sali i usiąść na wyznaczonym miejscu. Zakazuje się gromadzenia się na terenie Wydziału. Jedynymi pomieszczeniami dostępnymi dla kandydatów poza salami egzaminacyjnymi są toalety.
 6. Po zakończeniu egzaminu należy niezwłocznie opuścić budynek Wydziału. O wyniku egzaminu dowiedzą się Państwo z systemu rekrutacyjnego.

Webinary dla studentów organizowane przez Biuro Karier UAM

Zapraszamy na 5 dni rozwojowych webinarów, warsztatów, konsultacji i szkoleń online dla studentów w ramach organizowanej przez Biuro Karier UAM “Gry o Karierę!” Tylko komputer, słuchawki, wygodna kanapa i kubek ulubionej kawy – tyle potrzeba, by wziąć udział. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-29 maja, obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

"Gra o Karierę" to ogólnopolska inicjatywa łącząca Akademickie Biura Karier, której celem jest promowanie naszej działalności wśród studentów. Formuła online wydarzenia daje niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez różne uczelnie w Polsce. Listę tegorocznych wydarzeń możecie znaleźć na stronie "Gry o karierę".

Poniżej lista webinarów organizowanych przez Biuro Karier UAM:

Wirtualny dzień otwarty organizowany przez Radę Samorządu Studentów WMI UAM

Zamierzasz studiować informatykę, matematykę lub nauczanie matematyki i informatyki? Jeśli masz w głowie setki pytań i wątpliwości, to świetnie trafiłeś! Rada Samorządu Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UAM postanowiła zebrać zebrać całą przydatną wiedzę i pomóc przyszłym studentom podjąć mądre decyzje.

Jeśli chcesz wiedzieć:

 • Jak wyglądają studia na naszym Wydziale?
 • Dlaczego warto studiować na naszym Uniwersytecie?
 • Jaki kierunek wybrać?
 • Jak przebiega rekrutacja?
 • lub masz własne pytania... Zaobserwuj profil Rady Samorządu Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UAM na Facebooku oraz wypełnij ankietę.

Odpowiedź na wszystkie pytania pojawi się już niebawem, w formie wirtualnego dnia otwartego na Facebooku Rady Samorządu Studentów WMI UAM.

UWAGA: Najważniejsze informacje na temat przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19

Prosimy wszystkich pracowników i studentów o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UAM z dnia 11 marca 2020 roku.

Zajęcia, egzaminy, obrony oraz wszystkie wydarzenia zostają zawieszone. Kontakt z BOSem, BOWem, Biblioteką oraz Laboratoriami zostaje ograniczony do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Ważność legitymacji zostaje przedłużona do 31 maja 2020 roku. 

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją "Historia Internetu w Polsce" przygotowanej w Bibliotece naszego Wydziału. Wystawę można oglądać do końca lutego.

 

 

Dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia

Trwa dodatkowy nabór na kierunku Matematyka II stopnia (stacjonarne). Rekrutować można się przez stronę https://rekrutacja.amu.edu.pl/ do 23 października 2019 r.  

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30