Login

Konferencja zdalna Creative Mathematical Sciences Communication

3 lipca 2020 odbędzie się krótka (od 8:00 do 11:00) konferencja zdalna, będącą zapowiedzią przyszłorocznej konferencji Creative Mathematical Sciences Communication. Na konferencję 3.07 złoży się seria kilkunastominutowych wystąpień zaproszonych gości, dzięki którym będzie można "poczuć ducha" CMSC. Po każdym wystąpieniu uczestnicy będą mogli zadawać prelegentom pytania. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim. Udział jest bezpłatny, należy jedynie zarejestrować się na stronie wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli matematyki, informatyki, studentów i wszystkich zainteresowanych kreatywnymi metodami przekazywania idei matematycznych. Konferencja CMSC i jej zwiastun 3.07.2020 są współorganizowane przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM.

UWAGA: Najważniejsze informacje na temat przeciwdziałania rozprzestrzenianiu wirusa COVID-19

Prosimy wszystkich pracowników i studentów o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora UAM z dnia 11 marca 2020 roku.

Zajęcia, egzaminy, obrony oraz wszystkie wydarzenia zostają zawieszone. Kontakt z BOSem, BOWem, Biblioteką oraz Laboratoriami zostaje ograniczony do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Ważność legitymacji zostaje przedłużona do 31 maja 2020 roku. 

Horyzonty matematyki - konkurs odwołany

Konkurs Horyzonty matematyki został odwołany. 

W piątek, 13 marca na naszym Wydziale odbędzie się kolejna edycja konkursu Horyzonty matematyki dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Po zmaganiach konkursowych  uczniowie  wraz z nauczycielami wezmą udział w warsztatach origami, które przygotowują i poprowadzą nasi studenci. Ponadto, w trakcie konkursu dla przybyłych nauczycieli-opiekunów przeprowadzone zostaną warsztaty pt. "Nie mam talentu do matmy! Siła nastawień i przekonań w procesie uczenia się". Warsztaty dla nauczyciel poprowadzi dr Anna Basińska z Wydziału Anglistyki UAM.

Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia w Poznaniu oraz nasz Wydział. Spodziewamy się ok. 200 uczniów z 23 szkół.

IV Memoriał Urszuli Marciniak

Już 28 marca na naszym Wydziale odbędzie się IV Memoriał Urszuli Marciniak, czyli otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w Memoriale Urszuli Marciniak odbywa się poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie: https://emi.wmi.amu.edu.pl/wydarzenie/memorial-urszuli-marciniak-2020/.

Rejestracja możliwa jest do 25 lutego 2020, po tym czasie odbywają się eliminacje szkolne (zgodnie z harmonogramem).

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją "Historia Internetu w Polsce" przygotowanej w Bibliotece naszego Wydziału. Wystawę można oglądać do końca lutego.

 

 

VII konkurs KOALA

Zapraszamy uczniów do udziału w VII edycji drużynowego konkursu matematyczno-informatycznego KOALA (KOmbinatoryka, Algorytmy, LogikA). 

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: 1) dla uczniów klas 7 i 8 SP, 2) dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Udział jest bezpłatny. Zapisy: od 6.12.19 do do 10.01.20. Rozwiązywanie zadań I etapu rozpocznie się 3 stycznia 2020. Regulamin, zadania treningowe i aktualności znajdują się na stronie: koala.poznan.pl.

Po indeks z Pitagorasem #57

17 grudnia 2019 r. o godz. 12:00 w Auli A odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem”.

Prelegent dr Barłomiej Przybylski wygłosi wykład pod tytułem "O swawolnych siostrach funkcji matematycznych". Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

Matematycy projektują zgrabne i eleganckie rozwiązania problemów, z którymi mierzymy się we współczesnym świecie. Niestety okazuje się, że współczesne komputery, chociaż coraz szybsze, wciąż nie radzą sobie z matematyką zbyt dobrze. Zaimplementowanie nawet prostych funkcji znanych z lekcji matematyki wymaga już nie lada wygibasów, a i tak musimy się zadowolić czymś, co nie jest doskonałe. W czasie wykładu spróbujemy odkryć różnice pomiędzy funkcją matematyczną a funkcją w informatyce. W jaki sposób komputer rozumie funkcje? Czy każdą funkcję matematyczną da się zaprogramować? Zastanowimy się w końcu, czy deterministyczny komputer może zachowywać się tak, jakby los nie był przesądzony.

Cykl wykładów „Po indeks z Pitagorasem” w 2019 roku jest współfinansowany przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach projektu konkursowego FUND_AKCJA.

Seminarium dla nauczycieli

Zapraszam do udziału w Seminarium dla nauczycieli – opiekunów uczniów uczestniczących w tegorocznej Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Spotkanie odbędzie się 18 września na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, w godz. 16.00-18.30 w Sali RW. Seminarium poprowadzi dr Bartłomiej Bzdęga, przybliży aspekty organizacyjne OMJ, a także zapozna Państwa z przykładowymi zadaniami olimpijskimi oraz metodyką ich rozwiązania.

Zgłoszenia udziału w Seminarium proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festiwal Matematyki 2019

26 września 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Matematyki. Prelegentami Festiwalu będą pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UAM oraz nauczyciele współpracujący z WMiI. W wydarzeniu wezmą udział uczniowie i nauczyciele szkół ponadpodstawowych oraz ostatnich klas szkół podstawowych z całej Wielkopolski. W ramach wydarzenia odbędą się wykłady, warsztaty oraz prezentacje studenckich kół naukowych WMiI UAM.

Temat przewodni tegorocznego festiwalu to funkcje. Rejestrację oraz program wydarzenia można znaleźć na stronie wydarzenia.

Otwarcie LEGO® Education Innovation Studio - Konferencja

Otwarcie LEGO Education Innovation Studio na naszym Wydziale zbliża się wielkimi krokami! Już 24 września zapraszamy nauczycieli, studentów oraz wszystkich entuzjastów angażującej edukacji do udziału w Konferencji "LEGO® Education Innovation Studio – przestrzeń do nauki, pracy i zabawy. Przyjdź, Zainspiruj się, Rozwijaj…".

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z systemem edukacyjnym LEGO® Education oraz dowiedzieć się dlaczego LEGO® Education Innovation Studio może być odpowiedzią na potrzeby edukacyjne XXI wieku. 

Wszystkie informacje, program konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie LEIS. Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia na FB.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30