Login

Biblioteka Wydziału Matematyki i Informatyki UAM

Biblioteka

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada br. decyzją Prorektora UAM prof. dr. hab. Tadeusza Wallasa od dnia 30 listopada br. Biblioteka Wydziału Matematyki i Informatyki wznawia działalność w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek. Czytelnia pozostaje zamknięta.

 Godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek – piątek  9:00-16:00
soboty nieczynne

 Podczas przebywania w obrębie wypożyczalni czytelnicy powinni zachowywać dystans przestrzenny (minimum 1,5 metra). Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Przed przyjściem do biblioteki prosimy zapoznać się z zasadami korzystania w czasie epidemii.

Zachęcamy do korzystania z usługi zamów skan.

E-obiegówka w Bibliotece WMiI

Usługa jest adresowana do pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Matematyki i Informatyki. W celu podbicia karty obiegowej należy: pobrać i wydrukować kartę obiegową, wypełnić i przesłać skan na adres biblioteki WMiI Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Podbita karta obiegowa zostanie przekazana czytelnikowi, który będzie musiał skontaktować się z Biurem Obsługi Studenta WMiI. Podbicie eObiegówki jest możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy czytelnik zwrócił wszystkie wypożyczone książki w Bibliotece Uniwersyteckiej, bibliotekach wydziałowych oraz uregulował wszelkie zaległości finansowe.

 Od 5 października 2020 roku Biblioteka Wydziału Matematyki i Informatyki będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:00. Przed przyjściem do biblioteki prosimy zapoznać się z zasadami korzystania w czasie epidemii.



Adres:

Collegium Mathematicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4, 61-614 Poznań
tel. 61 829-5522, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:00 – 18:00
Sobota: 10:00 – 15:00
Konto czytelnika
Katalog on-line

Regulamin określający szczegółowe zasady korzystania z systemu biblioteczno-informacyjnego Uniwersytetu.
Klauzula informacyjna dla czytelników.
 
 

Pracownicy

 Kierownik:  mgr Zdzisława Gierszal, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Kustosz:  mgr Teresa Nowak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   mgr Olawa Promińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   mgr Ewa Siekierska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klasyfikacja

Książki ustawione są w porządku rzeczowym, zgodnie z klasyfikacją nauk matematycznych, opracowaną na podstawie klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Matematycznego. Podstawowe działy księgozbioru to:

A Ogólny
B Logika, teoria mnogości i kombinatoryka
C Algebra i teoria liczb
D Analiza rzeczywista i zespolona
E Równania różniczkowe, całkowe i teoria aproksymacji
F Analiza harmoniczna i funkcjonalna
G Geometria i topologia
H Teoria prawdopodobieństwa i statystyka
I Zastosowania matematyki
J Podstawy informatyki
K Systemy komputerowe
L Oprogramowanie
M Metodologie i technologie informatyczne 

Zakupy

Zachęcamy do zgłaszania propozycji zakupu książek do Biblioteki Wydziałowej. 

W tym celu prosimy o złożenie dokumentu w bibliotece bądź przesłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., którego treść będzie zawierać:

Propozycja zakupu książki

Tytuł:

Autor:

ISBN:

Dane zgłaszającego

Imię i nazwisko:

Numer karty bibliotecznej:

e-mail:

ORCID

ORCID – Open Researcher and Contributor ID to międzynarodowy system identyfikacji autorów prac naukowych. Ten unikalny identyfikator cyfrowy umożliwia rozróżnienie autorów o tym samym nazwisku i odpowiednie przypisanie publikacji do osoby w bazach naukowych takich jak  Scopus, Web of Science i innych. Dzięki połączeniu konta ORCID z ResearcherID lub Scopus ID następuje automatyczna wymiana danych pomiędzy systemami. Stworzenie i zgłoszenie własnego identyfikatora zajmuje chwilę i jest wolne od opłat.

Zamów skan

Zamów skan w Bibliotece Wydziału Matematyki i Informatyki 

Zasady korzystania z usługi zamów skan:

 1. Usługa jest adresowana do pracowników, doktorantów i studentów wydziału.
 2. Zamówienia przyjmowane są na adres e-mail biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Zgłoszenie powinno zawierać dane czytelnika: imię, nazwisko i nr karty bibliotecznej oraz pełne dane bibliograficzne, tj. w przypadku:
  1. fragmentu książki (tylko ze statusem dostępna): autor, tytuł, rok wydania, ISBN, zakres stron, sygnaturę książki z katalogu on-line,
  2. artykułu z czasopisma: tytuł czasopisma, rok wydania, numer czasopisma, autor i tytuł artykułu, zakres stron, sygnaturę czasopisma z katalogu on-line.
 4. Limit jednego zamówienia nie powinien przekraczać 30 stron.
 5. Zamówienia będą realizowane wg kolejności wpływów, jednak z uwzględnieniem możliwości technicznych i personalnych.
 6. Przed wysłaniem zamówienia należy pamiętać o sprawdzeniu dostępu do publikacji w zasobach zdalnych. Publikacje dostępne on-line nie będą skanowane.
 7. Biblioteka zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia, jeżeli jest ono niezgodne z prawem, ma służyć celom komercyjnym lub przekracza możliwości techniczne biblioteki.
 8. Obsługujemy wyłącznie zamówienia przesłane pocztą elektroniczną z domeny amu.edu.pl.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30