Login

Rozstrzygnięcie konkursu o stypendia im. dr. Jana Kulczyka

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu o stypendium im. dr. Jana Kulczyka znaleźli się student oraz doktorant naszego Wydziału, odpowiednio: Wojciech Wawrów oraz mgr Paweł Płaczek. Uroczyste wręczenie dyplomów wszystkim nagrodzonym odbędzie się 5 grudnia 2017 r. Serdecznie gratulujemy!

 

Sukces studenta naszego Wydziału w 24. zawodach IMC

W pierwszym tygodniu sierpnia w Błagojewgradzie (Bułgaria) odbyły się 24. zawody IMC (International Mathematics Competition for University Students). W tym roku UAM reprezentował tylko jeden zawodnik - Grzegorz Adamski - student naszego Wydziału. Zajął zaszczytne 9. miejsce zdobywając Pierwszą Nagrodę! Warto wspomnieć, że w tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 330 studentów z całego świata. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces studentów w Google Online Marketing Challenge 2017

Zespół składający się ze studentów naszego Wydziału zajął pierwsze miejsce w Europie w tegorocznej edycji jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów środowiska akademickiego Google Online Marketing Challenge (GOMC).
Zespół w składzie: Michał Paszyn (kapitan), Marek Buliński (wice), Damian Koniuszy, Kamila Malanowicz, Kamil Poturalski, Aneta Disterheft uzyskał tytuł "AdWords Business Regional Winner Europe".
Zespoły UAM przygotowywały się do konkursu pod opieką dra Wojciecha Czarta z Wydziału Fizyki. Wysokie miejsca (Top 5 Europy oraz Top 15 Europy) zajęły dwa inne zespoły z naszego Uniwersytetu.

Złoty medal naszego studenta w Otwartej Olimpiadzie Matematycznej

Student naszego Wydziału, Wojciech Wawrów, zdobył 2. miejsce oraz złoty medal w Otwartej Olimpiadzie Matematycznej Uniwersytetu Białorusko-Rosyjskiego. Konkurs odbył się w dniach 22–24 lutego 2017 w Mohylewie na Białorusi. Gratulujemy!

 

Kolejny sukces Łukasza Kalinowskiego

Pod koniec sierpnia 2016 roku odbył się w Paryżu finał XXX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Reprezentacja Polski zdobyła 9 medali - 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Student naszego Wydziału – Łukasz Kalinowski wywalczył w finale srebrny medal. Serdecznie gratulujemy!

 

Podlaski Turniej w Programowaniu Zespołowym

Reprezentacja naszego Wydziału w składzie: Łukasz Kalinowski, Andrzej Rumiński, Miłosz Makowski, zajęła 2 miejsce w Podlaskim Turnieju w Programowaniu Zespołowym organizowanym przez Politechnikę Białostocką. Opiekunem drużyny jest dr Rafał Witkowski. Jest to najlepszy wynik w historii startów reprezentantów UAM w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces w ImagineCup

13 kwietnia na krajowych finałach Microsoft Imagine Cup zespół studentów UAM, w którego skład wchodzą Miłosz Makowski i Andrzej Rumiński z naszego Wydziału oraz Magda Szkalej z Wydziału Nauk Społecznych pod opieką dr Krzysztofa Krzywdzińskiego zajął I miejsce w kategorii Innovation oraz otrzymał nagrodę specjalną PARP - Wspieramy e-Biznes. Oznacza to, że drużyna UltraSonicSquad z projektem Mouse3D wystartuje w półfinałach światowych Imagine Cup 2016. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Projekt ten ma na celu stworzenie urządzenia, które pozwala pozycjonować myszkę w trzech wymiarach. Urządzenie może być zastosowane do prezentacji, gier w VR oraz modelowaniu 3D.

Publikacja artykułu w czasopiśmie "Personal and Ubiquitous Computing

Student I roku studiów uzupełniających informatyki, Krzysztof Joachimiak, opublikował, we współpracy z dr. inż. Adamem Wójtowiczem z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, artykuł w czasopiśmie "Personal and Ubiquitous Computing", wydawanym przez wydawnictwo Springer. Artykuł zatytułowany "Model for adaptable context-based biometric authentication for mobile devices" dotyczy zagadnienia biometrycznego poświadczenia właściciela urządzenia mobilnego.

Sukces naszych studentów na CERC 2015

Reprezentacja naszego Wydziału w składzie: Łukasz Kalinowski, Andrzej Rumiński, Miłosz Makowski, zajęła 15 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w Zagrzebiu (CERC 2015). Opiekunem drużyny jest dr Rafał Witkowski. Jako uczelnia zajęliśmy 7 miejsce. Jest to najlepszy wynik w historii startów reprezentantów UAM w międzynarodowych zawodach programistycznych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nasi studenci w TOP 15 Europy w Google Online Marketing Challenge

Zespół studentów w skład którego wchodzą Marta Kłobukowska (kapitan) i Weronika Ziętek z naszego Wydziału oraz Wojciech Odważny i Kamil Poturalski z Wydziału Fizyki znalazł się wśród 30 najlepszych na świecie i jednocześnie w gronie Top 15 Europy tegorocznej edycji konkursu Google Online Marketing Challenge (GOMC).

Sklasyfikowani jako najlepszy polski zespół, nasi studenci pokonali ponad 1660 drużyn z całego świata i zdobyli tytuł: AdWords Business Semi-Finalist (CID: 1828073032). Pod opieką naukową dr. Wojciecha Czarta z Wydziału Fizyki UAM przeprowadzili kampanię promocyjną dla internetowego sklepu modelarskiego Fun & Fly. Serdecznie gratulujemy.

Sukces studentów naszego Wydziału

Dnia 1 sierpnia w Błagojewgradzie (Bułgaria) zakończyły się 22. Międzynarodowe Zawody Matematyczne (International Mathematics Competition for University Students), najbardziej prestiżowy konkurs tego typu dla studentów. W zawodach wzięło udział ok. 320 studentów z całego świata. Drużyna UAM liczyła cztery osoby: Jędrzej Garnek oraz Grzegorz Adamski zajęli miejsca odpowiednio 25. oraz 54., zdobywając tym samym złote medale, zaś Piotr Mizerka oraz Bartosz Biadasiewicz uzyskali wzmianki zaszczytne. Drużyna UAM uzyskała 16. miejsce wśród ponad 70 uniwersytetów z Europy, Azji i obu Ameryk. Wyjazd studentów sponsorował Urząd Miasta Poznania.

Międzynarodowe Zawody Matematyczne odbywają się od 1994 roku. Podczas dwóch dni konkursu zawodnicy mają po pięć godzin na rozwiązanie dwóch zestawów zadań. Część najlepszych zawodników otrzymuje złote, srebrne i brązowe medale, a także wzmianki zaszczytne. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza bierze udział w zawodach od 19 lat, ale ostatni złoty medal zdobył w 1996 roku. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

II nagroda w konkursie im. Józefa Marcinkiewicza

Doktorant na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, mgr Adam Burchardt zdobył II nagrodę w konkursie im. Józefa Marcinkiewicza, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Matematyczne, na najlepszą pracę studencką z matematyki w 2014 roku. Nagrodzona została jego praca magisterska pt. "Chirurgia Dehna na rozmaitościach 3-wymiarowych", której promotorem był prof. UAM dr hab. Krzysztof Pawałowski. Mgr Adam Burchardt to jego trzeci podopieczny wyróżniony za wyniki z topologii algebraicznej i geometrycznej. Wcześniej dr Marek Kaluba i mgr Wojciech Politarczyk zdobyli I nagrody w konkursie im. Józefa Marcinkiewicza w latach 2010 i 2011, odpowiednio.

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Studenci naszego Wydziału Jędrzej Garnek, Anna Olejnik oraz Andrzej Rumiński zostali wyróżnieni Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów i doktorantów za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2014/2015. Stypendium przyznawane było za poszczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe oraz za średnią ocen. Serdecznie gratulujemy!

Złoty medal na Giant Jamboree iGEM 2014

Zespół AMU-Poznań w składzie Sylwester Brzęczkowski, Mateusz Flieger, Piotr Rogulski, Michał Rostecki oraz Martyna Urbanek (pod opieką dra Marcina Borkowskiego oraz dra Michała Rena) zdobył złoty medal na Giant Jamboree iGEM 2014 w Bostonie za oprogramowanie “sh-miR designer v 2.0 - a user-friendly tool for sh-miR prediction”.

iGEM jest odbywającym się co roku konkursem z dziedziny biologii syntetycznej. Drużyny z całego świata mogą konkurować w 14 kategoriach, w tym także w kategorii oprogramowania wspomagającego pracę biologów, w której to właśnie AMU-Poznań zaprezentowało swój projekt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolejny sukces Łukasza Kalinowskiego

Student naszego Wydziału – Łukasz Kalinowski, po raz kolejny wywalczył złoto w finale XXVIII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu. Polska reprezentacja pobiła rekord zdobytych medali, wywalczyła 11 krążków w tym 5 złotych. Serdecznie gratulujemy!

Zwycięstwo studentów na Poznań_Hackathon

Wczoraj popołudniu zakończył się pierwszy Poznań_Hackathon organizowany w ramach wydarzenia Startup Poznań. W tym programistycznym maratonie brała udział grupa studentów naszego Wydziału.
Pierwsze miejsce (na 12 zespołów, które dotrwały do końca) zajął zespół studentów naszego Wydziału w składzie: Sylwester Brzęczkowski, Mateusz Flieger i Bartłomiej Przybylski. Stworzyli oni aplikacje „zwiedzam.to”. Na trzecim miejscu uplasował się kolejny zespół z naszego Wydziału: Joanna Wójcik, Paweł Trojanowski i Bartosz Wiorek za projekt: gdzieJestMedyk.
Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom, którzy stworzyli w tak krótkim czasie wartościowe aplikację. Zaznaczmy jeszcze, że mentorami wydarzenia byli między innymi Tomasz Piłka oraz dr Maciej Kalkowski.
Studenci matematyki w gronie laureatów Konkursu prac studenckich im. Józefa Marcinkiewicza w roku 2013

Pani mgr Anna Czyżak uzyskała III nagrodę - ex aequo - a Pan mgr Adam Nawrocki - wyróżnienie w 57.edycji Konkursu prac studenckich im. Józefa Marcinkiewicza w roku 2013.
Pani mgr Anna Czyżak przygotowała pracę magisterską: pt. Komutatory w algebrze operatorów, opiekun: prof. dr hab. Paweł Domański.
Praca Pana mgra Adama Nawrockiego to: O funkcjach prawie okresowych względem miary Lebesgue'a, opiekun: dr hab. Dariusz Bugajewski, prof. UAM"
Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie konkursu.

Stypendium Rodziny Kulczyków

Pan Przemysław Pela, student 1. roku studiów uzupełniających na kierunku matematyka otrzymał stypendium Rodziny Kulczyków.

Sukces studentów informatyki

Studenci III roku informatyki Wydziału Matematyki i Informatyki Sylwester Brzęczkowski, Mateusz Flieger, Piotr Rogulski, Michał Rostecki oraz Martyna Urbanek pod opieką dra Marcina Borkowskiego oraz dra Michała Rena zdobyli srebrny medal na World Championship Jamboree iGEM2013 w Bostonie za oprogramowanie "sh-miR Designer – a tool for construction of RNA interference reagents: sh-miRs" finansowane w ramach projektu „Generacja Przyszłości” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Sukces studenta w programie "Be The Best"

Pan Piotr Kowalczyk, pracujący pod opieką dra Rafała Witkowskiego, zajął drugie miejsce w organizowanym przez VW Poznań, a skierowanym do studentów poznańskich uczelni wyższych, konkursie "Be The Best". W konkursie tym studenci przy merytorycznym wsparciu ekspertów z Volkswagen Poznań opracowują zgłoszone przez Działy Fachowe tematy konkursowe. Serdecznie gratulujemy!

Łukasz Kalinowski Mistrzem Polski
w Grach Matematyczno-Logicznych

Kolejny sukces studenta naszego Wydziału! Łukasz Kalinowski, student naszego wydziału drugi raz z rzędu zajął 1. miejsce na organizowanych we Wrocławiu, XI Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Warto zaznaczyć, że Łukasz trzeci raz z rzędu będzie reprezentował Polskę podczas sierpniowych zawodów międzynarodowych w Paryżu. Serdecznie gratulujemy!


Kolejny sukces studentów naszego wydziału

Studenci III roku Informatyki Kacper Kaśków i Łukasz Pawluczuk otrzymali finansowanie projektu pt. "ApiCan - Katalog Usług Sieciowych" w ramach konkursu Vouchery Innowacji II Stopnia organizowanego przez Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Więcej informacji odnośnie samego projektu i konkursu w rozwinięciu wiadomości.

Sukces studentów informatyki

Studenci II roku Informatyki studiów I stopnia Sylwester Brzęczkowski, Mateusz Flieger, Piotr Rogulski, Michał Rostecki i Martyna Urbanek otrzymali finansowanie projektu naukowego pt. "sh-miR designer: oprogramowanie do projektowania terapeutyków nowej generacji wykorzystujących mechanizm interferencji RNA" w ramach konkursu Generacja Przyszłości organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Projekt ma na celu stworzenie oprogramowania bioinformatyczego służącego projektowaniu terapeutyków, tzw. sh-miR. Ten interdyscyplinarny projekt, łączący najnowocześniejsze technologie informatyczne oraz innowacyjne zagadnienia biomedyczne, może wpłynąć na rozwój wiedzy dotyczącej fizjologii komórki i organizmu ludzkiego oraz pomóc w projektowaniu terapii w chorobach genetycznych czy nowotworowych. Przedmiotem konkursu Generacja Przyszłości jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności, poprzez wspieranie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach lub zawodach.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30